Powstanie pierwszej fotobudki datuje się na koniec XIX wieku. Przez lata wykorzystywana była głównie do robienia zdjęć paszportowych, jednak w XXI wieku coraz trudniej wyobrazić sobie bez niej udane wesele czy event.

Pierwszy patent fotobudki autorstwa Williama Pope and Edwarda Poole z Baltimore w Stanach Zjednoczonych datowany jest na rok 1888. Jednak pierwsza działająca maszyna fotografująca o jakiej wiemy stworzona została rok później przez francuskiego wynalazcę T. E. Enjalberta, a pokazana została światu na Światowych Targach w Paryżu w roku 1889. Kolejne wersje fotobudki powstały w roku 1890 w Hamburgu (autorstwa Conrada Bernitta) oraz – także w Niemczech – w 1896 (fotobudka autorstwa Carla Sasse).

Fotobudka

Fotobudka robiąca zdjęcia paszportowe na dworcu kolejowym; fot. MichaelGaida, Pixabay.com

W XX wieku fotobudki weszły do powszechnego użycia głównie jako maszyny do robienia zdjęć do paszportów i dowodów osobistych. Na pewno każdy kojarzy takie fotobudki, które zobaczyć można było na lotniskach, dworcach kolejowych oraz w niektórych urzędach.

Fotobudka

Fotobudka na imprezie, fot. TakeASmile.pl

XXI wiek przyniósł nowe zastosowanie dla fotobudek. Moda na wykorzystywanie fotobudek na weselach, imprezach i eventach, jako maszyn produkujących wesołe fotograficzne pamiątki, rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych i szybko przeniosła się na Stary Kontynent, także do Polski. Obecnie wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić udanego wesela, jubileuszu, studniówki, eventu firmowego czy jakiejkolwiek innej imprezy bez obecności fotobudki.

Wynajem fotobudki na wesele i imprezę >>> Fotobudka Kraków

Jak wynająć fotobudkę na wesele lub imprezę? Wystarczy skorzystać z usług takich firm jak nasza. My oferujemy wynajem fotobudki na wesela i imprezy w Krakowie oraz w innych miejscowościach województwa małopolskiego. Jeśli urządzasz wesele lub imprezę w Krakowie lub okolicach – zapraszamy do kontaktu. Jeśli szukasz fotobudki na imprezę w innych regionach Polski, skorzystaj z usług innych firm oferujących wynajem fotobudek.

 

Źródło: Wikipedia.org