Czy byliście w ostatnim czasie na weselu, na którym nie było fotobudki? Choć teoretycznie mogło się tak zdarzyć, to jednak takie wesela należą obecnie do rzadkości. Fotobudka na weselu stała się bowiem ostatnio standardem, koniecznością bez której wielu nie wyobraża sobie udanej imprezy weselnej.

Fotobudka na weselu Anno Domini 2017 to mus – napisały niedawno w jednym z artykułów opublikowanych na łamach „Gazety Wyborczej” Ola Długołęcka i Paulina Mudant-Siwicka, uznając tym samym fotobudkę za jeden z najważniejszych trendów weselnych tego roku. Nie ma też w Polsce blogera zajmującego się tematyką ślubno – weselną, który nie potwierdziłby tego, że fotobudka to teraz topowa atrakcja weselna. W efekcie, coraz mniej przyjęć weselnych może się obyć bez fotobudki, bo fotobudka na weselu w Polsce to obecnie standard.

Fotobudka

Fotobudka na imprezie, fot. TakeASmile.pl

Dlaczego tak się dzieje? Fotobudka to możliwość nie tylko wprowadzenia do scenariusza weselnego nowej atrakcji i zabawy dla gości, ale także otrzymania przez gości wyjątkowych pamiątek z wesela w postaci zabawnych, niekiedy śmiesznych, ale zawsze niecodziennych fotografii. Bez wątpienia połączenie tych dwóch cech wpływa na wzrastającą popularność weselnych budek fotograficznych.

Fotobudka to także – jak na prawdziwą weselną atrakcję – usługa stosunkowo tania. Wynajem fotobudki na wesele wraz z wyposażeniem i obsługą hostessy to zazwyczaj koszt od kilkuset złotych do 1000 – 1500 złotych, co jest zaledwie niewielką częścią ogólnych kosztów organizacji wesela.

[ Zobacz cennik fotobudki ]

Niewątpliwie złote czasy dla fotobudek trwają i nic nie zapowiada, że miałoby się to zmienić. Przeciwnie, wydaje się, że popularność fotobudki jako atrakcji na weselu będzie jeszcze w najbliższych latach rosła. Fotobudka to obecnie na weselu mus. Z pewnością tak będzie również w kolejnych latach.